Новини

  Відкриття меморіальної дошки на честь Тарана Юрія Олександровича   

  Сьогодні, 7 вересня, у с. Ладижинські Хутори, на фасаді закладу освіти, відкрили пам’ятну дошку на честь полеглого Захисника, капітана, командира підрозділу 72 ОМБр ім.. Чорних запорожців, який загинув внаслідок військової агресії російської федерації – ТАРАНА ЮРІЯ ОЛЕКСАНДРОВИЧА!

  «Життя як п’єса в театрі: важливо не те, скільки вона триває, а наскільки добре зіграна» – це одна з останніх публікацій у мережі Фейсбук військовослужбовця Юрія Тарана. «І ти, брате, свою п’єсу зіграв якнайкраще…» – згадують побратими.

  Таран Юрій Олександрович народився 23 квітня 1997 року в с. Ладижинські Хутори Гайсинського району. 

  Навчався в ЗЗСО І-ІІ ст. (с. Ладижинські Хутори), здобув базову середню освіту та, після закінчення 9-го класу, вступив у Тульчинський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Зі шкільних років мріяв стати військовослужбовцем та захищати Україну, тож після закінчення ліцею, продовжив навчання в Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультеті бойового застосування військ. Випустився з відзнакою у 2018 році та був скерований на виконання завдання у Луганську область, молодого офіцера-піхотинця призначили командиром механізованого взводу в 72-гу окрему механізовану Білоцерківську бригаду імені Чорних Запорожців. У лютому 2019 року 22-річний військовослужбовець Таран очолив роту.

  Капітан Таран зі своїм підрозділом боронив державну цілісність на Світлодарській дузі, під Попасною, у Золотому, Верхньоторецькому. А після масштабного вторгнення захищав Київщину. Бійці його підрозділу зупинили прорив противника на Броварському напрямку, знищили при цьому 3 танки та 15 одиниць бойових машин піхоти, затрофеїли 3 БМП. 

  Але 18 липня 2022 року… 72-а бригада Чорних Запорожців втратила одного з кращих. Капітан Юрій Таран, командир, Герой та вмотивований боєць Батьківщини, віддав своє життя за нашу спільну Перемогу. 

  За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України № 619 від 31 серпня 2022 року орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджується капітан Таран Юрій Олександрович, на жаль, посмертно. 

  Багато скорботних і теплих слів прозвучало на адресу Героя в промовах міського голови Гука Анатолія Ілліча, старости села Шаповала Миколи Івановича і директора закладу Грибінної Вікторії Іванівни.

  Світлий спомин про нашого земляка, мужнього оборонця української землі, відважного Захисника, назавжди залишиться у наших серцях!

  На урочистому заході почесне право відкрити меморіальну дошку пам’яті Тарана Юрія Олександровича надали рідним полеглого воїна, міському голові Гуку Анатолію Іллічу та начальнику відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Ричкову  Миколі Леонідовичу і старості села Шаповалу Миколі Івановичу.

  Отець Костянтин освятив меморіальну дошку та помолився за упокій душі українського Захисника.

  Наприкінці урочистого заходу гості та учні закладу поклали квіти до меморіальної дошки вірному сину і захиснику рідної землі Юрію Тарану.

  Герої живі – поки їх пам’ятають! Відкриття меморіальних дошок на честь сьогоднішніх Героїв російсько-української війни – не просто вияв поваги та шани до загиблих захисників України, це пам’ять та приклад для юного покоління.

   

  Віримо в наших захисників і захисниць! Тримаємо стрій! Допомагаємо обороні!

  Зберігаємо єдність і робимо все для перемоги України! 

  Вона буде! Слава нашим воїнам! Слава Україні!

   

  Вічна пам’ять і шана Герою-земляку! Слава Україні!

   

   

   

   

   

   

   

   

     07.09.2023 | Aдмін

  Вернутись назад