Трудовий договір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

 між  адміністрацією

 закладу загальної середньої освіти

І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори

Гайсинської міської ради

та профспілковою організацією

закладу освіти

 на 2021-2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схвалено загальними зборами

трудового колективу

                                                                           10 січня 2022 року

протокол № 1

 

З М І С Т

 

 

 

 

1.  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ст. 4-6

2. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  СТАБІЛЬНОЇ РОБОТИ

ТА  РОЗВИТКУ  ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ с.ЛАДИЖИНСЬКІ ХУТОРИ  ГАЙСИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ           

 

 

ст. 6-7

3ЗАЙНЯТІСТЬ ТА  СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ ВІД БЕЗРОБІТТЯ

ст. 7-9

4.  РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧИХ, ТРУДОВИХ ВІДНОСИН. РЕЖИМ

ПРАЦІ І ВІДПОЧИНКУ

 

ст. 9-12

5.  НОРМУВАННЯ ТА ОПЛАТА ПРАЦІ

ст. 12-14

6. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЗДОРОВ’Я

ст. 14-17

7. СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ, ПІЛЬГИ ТА КОМПЕНСАЦІЇ

ст. 17-18

8 .СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

ст. 18-19

9.ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

ст. 20

10.  КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ  ДОГОВОРУ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ     СТОРІН

 

ст. 20

ДОДАТКИ  ДО  КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

ст. 21-41

 

 

 


 

 

 

 

ДОДАТКИ ДО КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

 

 

 

 

Додаток №1 Кількісний склад педагогічних працівників на 01 вересня 2021 року.

Додаток №2 Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, яким може надаватись додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 7 календарних днів.      

Додаток №3 Перелік категорій працівників, зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці, яким за наслідками атестації робочих місць надається додаткова оплачувана відпустка.

Додаток №4 Правила внутрішнього трудового розпорядку.

Додаток №5 Перелік премій, доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників освітнього закладу, що мають міжгалузевий характер.

Додаток №6 Перелік робіт з несприятливими умовами праці, при виконанні яких здійснюється підвищена оплата в розмірі 10 та  12 відсотків ставки заробітної плати працівникам із важкими і шкідливими умовами праці.

Додаток №7  Положення про встановлення надбавок до заробітної плати за високі досягнення у праці вчителям,які підготували призерів та переможців олімпіад та конкурсів.

Додаток №8 Положення про порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.

Додаток №9  Положення про преміювання педагогічних працівників.

Додаток №10 Положення про преміювання працівників із числа обслуговуючого персоналу.

Додаток №11 Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці. Запобігання виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям.

Додаток №12 Перелік питань соціально-економічного та правового характеру, що погоджуються керівником освітнього  закладу та комітетом профспілки.

Додаток №13 Склад робочої комісії з контролю за виконанням колективного договору.   

1.  Загальні положення.

1.1. Даний Договір  укладено на основі Законів України «Про колективні договори і угоди», «Про оплату праці», «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», Про соціальний діалог в Україні», «Про забезпечення рівних  прав та  можливостей жінок і чоловіків», Кодексу законів про працю України, чинної Генеральної, галузевої, регіональної Угод, законів про освіту, Положення про заклад освіти, Статуту закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради, Статуту профспілки та інших законодавчих актів України.

1.2. Даний Договір  укладений із метою здійснення комплексу заходів для збереження соціально-економічних, правових гарантій працівників закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №1 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради  та забезпечення стабільної роботи освітнього закладу.

1.3. Сторонами Договору є адміністрація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради та організація профспілки  працівників закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори  Гайсинської міської ради як повноважний представник і захисник інтересів членів профспілки освітнього закладу.

1.4. Дія Договору поширюється на працівників закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради, що входять до системи Міністерства освіти і науки України, є обов’язковою для виконання  адміністрацією закладу освіти, комітетом та організацією  профспілки працівників освітнього закладу.

1.5. Договір  встановлює  для працівників мінімальні соціально-економічні гарантії, які не можуть бути змінені в колективному договорі в бік погіршення. Договір не обмежує права трудового колективу. На підставі ст. 9-1 Кодексу законів про працю України він може бути розширений за рахунок економії фонду заробітної плати, спонсорських коштів і позабюджетних коштів, шляхом включення узгоджених положень у колективний договір.

1.6.  Договір забезпечує рівні права та можливості жінок і чоловіків на засадах гендерної рівності та недопущення будь-яких дискримінаційних дій відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

1.7. Сторони зобов’язуються організовувати заходи, спрямовані на формування гендерної культури трудового колективу, створювати умови праці, які дозволять жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі.

1.8. Сторони визнають Договір нормативним актом і домовилися враховувати норми та положення  генеральної, регіональної та галузевої Угод.

 

Сторони Договору та їх повноваження

1.9. Договір укладено між  адміністрацією закладу загальної середньої освіти

 І- ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради  в особі  директора Грибінною Вітою Іанівною з однієї сторони (далі – сторона роботодавця), і профспілковою організацією освітнього закладу в особі голови Рудик Інною Миколаївною від імені трудового колективу з іншої сторони (далі - профспілкова сторона).

1.10. Роботодавець підтверджує, що він має повноваження, визначені чинним законодавством, Статутом та Положенням про освітній заклад  на ведення колективних переговорів, укладення колективного Договору та виконання зобов’язань сторони роботодавця, визначених цим Договором.

1.11. Профспілкова сторона  має повноваження, визначені чинним законодавством, Статутом профспілки, на ведення колективних переговорів, укладення колективного  Договору та виконання зобов’язань профспілкової сторони, визначених цим Договором.

1.12. Сторони визнають взаємні повноваження колективного договору, зобов’язання відповідних сторін галузевої (генеральної, регіональної) Угоди, укладеної на 2021-2025 роки, і зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності і представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності й аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення Договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення всіх питань, що є предметом цього  Договору.

1.13. Сторони оперативно вживатимуть заходів до усунення передумов виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у ході реалізації зобов’язань і положень  Договору, віддаватимуть перевагу роз’ясненню спірних питань шляхом проведення консультацій, переговорів і примирних процедур відповідно до законодавства.

1.14.  Положення Договору є обов’язковими для сторін, що його  уклали.

1.15. Жодна із сторін протягом дії Договору не може в односторонньому порядку призупиняти виконання прийнятих зобов’язань за Договором.

Жодна із Сторін протягом дії Договору не може в односторонньому порядку приймати рішення про зміну чинних положень, обов’язків за Договором або призупинити їх виконання.

1.16.  Невід’ємною частиною Договору є додатки до нього (№№1-13).

                              

Термін дії Договору та набуття   його  чинності

1.17. Договір укладено на 2021 -2025 роки та він набуває чинності з моменту підписання Сторонами й діє до  укладення нового Договору. Сторони домовилися, що при зміні засновника чи керівника освітнього закладу чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії. У разі ліквідації чи реорганізації освітнього закладу Договір діє протягом усього терміну проведення ліквідації.

1.18. Сторони розпочинають переговори з укладення нового Договору не пізніше, ніж за 2 місяці, до закінчення строку дії Договору, на який він укладався.

 

Порядок внесення змін та доповнень до Договору.

1.19.  Зміни та доповнення до Договору вносяться тільки за взаємною згодою сторін і в обов’язковому порядку у зв’язку із змінами чинного законодавства, Угод вищого рівня (генеральної, галузевої, регіональної) із питань, що є предметом Договору.

1.20. Сторона, яка ініціює внесення змін і доповнень до Договору, письмово повідомляє іншу сторону про початок проведення переговорів (консультацій) та надсилає свої пропозиції, що спільно розглядаються у 5-денний термін із дня їх отримання іншою стороною.

Зацікавлена Сторона письмово повідомляє іншу Сторону про початок проведення переговорів (консультацій) та надсилає свої пропозиції. Друга Сторона протягом семи днів із дня їх отримання розпочинає переговори.

 

 

 

 

 

 

 

 

Порядок і строки доведення змісту Договору до працівників

1.21. Після підписання договору  протягом п’яти робочих днів його  зміст доводиться до відома  працівників освітнього закладу шляхом направлення копії  договору в трудовий  колектив.

Повідомна реєстрація Договору.

1.22.  Договір подається на повідомну реєстрацію протягом 10 днів із дня підписання його сторонами.

 

Керівник освітнього закладу та профспілкова організація зобов’язуються:  

1.23. Ознайомлювати працівника не тільки до початку його роботи, а й в подальшому, із текстом укладеного колективного договору, змінами й доповненнями до нього (у тижневий строк), обов’язок сторін договору, забезпечити безперешкодний доступ до його тексту, можливість копіювання.

1.24. Встановити обов’язок сторін колективного договору інформувати про його укладання та внесення до нього змін, безпосередньо зацікавлених у цьому суб’єктів.

1.25. Встановити строк дії умов колективного договору не менше року в разі реорганізації,  зміни власника юридичної особи, її відокремленого структурного підрозділу.

У разі реорганізації освітнього закладу Договір зберігає чинність протягом строку, на який його укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін.

У разі зміни власника чинність Договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного Договору.

У разі ліквідації освітнього закладу Договір діє протягом усього строку проведення ліквідації.

 

 

 

 

2. Створення умов для забезпечення стабільного розвитку закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради.

2.1. Адміністрація освітнього закладу  зобов’язується:

2.1.1. Раціонально використовувати  кошти загального та спеціального фондів, не допускати їх вилучення, використання не за призначенням.

2.1.2. Сприяти розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази закладу освіти, забезпечення комплектації навчальних кабінетів засобами навчання, шкільним обладнанням, необхідними матеріалами.

2.1.3. Створювати необхідні організаційні, матеріально-фінансові умови для реалізації пріоритетних напрямків розвитку освіти, спрямовувати діяльність керівника закладу освіти на безумовну реалізацію прав громадян на освіту,  розвитку творчості педагогічних працівників, надання їм необхідної  методичної допомоги, підвищувати їх професійний рівень.

2.1.4. Не допускати порушень трудових прав і гарантій працівників.

2.1.5. Проводити фінансово-господарську діяльність відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про освіту» та інших нормативно-правових актів.

 

 

Сторони Договору домовились:

 

 

 

 

2.1.6. Уживати заходи для реалізацій положень у частині соціально-економічного забезпечення працівників освітнього закладу, передбачених Законом України «Про повну  загальну середню освіту».

 

2.2. Сторони Договору, керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування й розвиток освітнього закладу, необхідність покращення становища працівників, домовились:

2.2.1. Не приймати в односторонньому порядку рішень із основних питань роботи з трудових, економічних, соціальних та культурних прав та інтересів працівників освітнього закладу.

2.2.2. Уживати заходи для недопущення прийняття рішень, які загрожують звуженням прав і свобод громадян  у закладі освіти, зокрема тих, що стосується:

- збільшення обсягу педагогічного навантаження;

- зменшення кількості годин у навчальному плані освітнього закладу серед навчального року;

- необгрунтованого скорочення чисельності педагогічних працівників;

- зміни умов і  нормування праці педагогічних працівників, зокрема включення обсягу педагогічної роботи, пов’язаної із зовнішнім незалежним оцінюванням, до педагогічного навантаження  педпрацівників.

2.2.3. Попереджувати виникнення індивідуальних та колективних трудових спорів, а в разі їх виникнення – прагнути до розв’язання шляхом взаємних консультацій. Сприяти ефективній роботі комісії з трудових спорів.                                                     

2.2.4. Не допускати застосування заходів адміністративно-дисциплінарного впливу чи морального тиску на працівників освітнього закладу у випадку відстоювання ними своїх законних прав та інтересів.

2.2.5. Залишки коштів освітньої субвенції використовувати за цільовим призначенням для виплати надбавок «за престижність педагогічної праці», встановлення надбавок за складність, напруженість, за високі показники у праці, за виконання особливо  важливої  роботи, преміювання, надання допомоги для вирішення соціально-побутових проблем педагогічним працівникам закладу освіти в повному обсязі з використанням  граничних норм нормативно-правових актів  із питань охорони праці.  

 

 

 

 

2.3. Профспілкова організація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

2.3.1. Контролювати стан дотримання трудового законодавства всіма учасниками  Договору.

2.3.2. Інформувати трудовий колектив про зміни в трудовому законодавстві, надавати індивідуальні консультації членам Профспілки освітнього закладу.

2.3.3. Враховувати думку членів Профспілки, готувати пропозиції для  адміністрації освітнього закладу щодо покращення роботи закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради.

2.3.4. Уживати заходів для недопущення прийняття законодавчих актів, які загрожують звуженням прав і свобод громадян в освітньому закладу, зокрема при ліквідації, реорганізації та перепрофілюванні закладу освіти.

 

3. Зайнятість та соціальний захист від безробіття.

3.1. Адміністрація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

3.1.1. Узгоджувати з профспілкою освітнього закладу про зміни в організації праці, у тому числі реорганізації та перепрофілюванні закладу освіти, скорочення чисельності або штату працівників не пізніше, ніж за 3 місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами забезпеченості зайнятості вивільнених працівників

3.1.2. Спільно з  службою зайнятості населення брати участь у розробці, реалізації та контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників освітнього закладу при їх вивільненні.

 

Сторони Договору  домовились:

3.1.3. Ужити заходів для досягнення навчального навантаження педагогічних працівників на рівні не нижчому, ніж на ставку.

3.1.4. Сприяти тому, щоб в освітньому закладі при звільненні педагогічного працівника вивільнені години розподіляли в першу чергу між тими працівниками, які не мають повного навантаження.

3.1.5. При прийнятті на роботу нових працівників враховувати думку педагогів однойменних спеціальностей того закладу, у який новий працівник призначається, якщо вони не матимуть повної ставки

3.1.6. Здійснювати звільнення педагогів у зв’язку зі скороченням обсягу навчального навантаження тільки після закінчення навчального року.

3.1.7. Не допускати укладання строкових договорів з мотивації необхідності випробування.

3.1.8. При звільненні працівників за скороченням штату чи при реорганізації освітнього закладу виплачувати їм, крім вихідної допомоги, одноразову матеріальну допомогу:

у розмірі 0,5 ставки посадового окладу при безперервному стажі роботи в закладі освіти  до 10 років, посадового окладу – при стажі більше 20 років.

Виплату проводити за рахунок економії фонду заробітної плати та позабюджетних надходжень.                                                                                                                          

                      

3.2. Сторони домовились:

3.2.1. Організувати в трудовому колективі навчальні семінари для працівників із питань чинного законодавства про зайнятість, трудового законодавства, охорони праці.

3.2.2. Не допускати звільнення працівників освітнього закладу, які мають переважне право на залишення на роботі або, які не можуть бути звільнені відповідно до чинного законодавства (ст. ст. 42, 184 Кодексу законів про працю України та інші законодавчі акти).                                                                                                                                                           

3.2.3. Сприяти відміні органами місцевого самоврядування, державної виконавчої влади незаконно прийнятих ними рішень, які стосуються скорочення чисельності або штату працівників.

 

3.3. Профспілкова організація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

3.3.1. Не давати згоди на вивільнення з роботи працівників без проведення попередніх переговорів щодо  можливого їх працевлаштування.

3.3.2. Використовувати тримісячний термін для ведення переговорів із засновником  та уповноваженим ним органом, обміну інформацією, проводити іншу роботу, спрямовану на відкриття нових робочих місць, зниження рівня вивільнення працівників.

3.3.3. Сприяти поширенню інформації щодо потреб кадрового забезпечення в освітньому закладі через засоби масової інформації.

3.3.4. Контролювати порядок проведення ліквідації та реорганізації закладу освіти, скорочення штатів, забезпечення працевлаштування при цьому вивільнених працівників на новостворені робочі місця, на вакантні ставки відповідно до чинного законодавства та колективного Договору.

3.3.5. Не знімати з профспілкового обліку працівників освітнього закладу, звільнених за ст. 40 п.1 Кодексу законів про працю  України, до їх працевлаштування.

 

 

 

 

4. Регулювання виробничих, трудових відносин. Режим праці та відпочинку.

4.1. Адміністрація  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради  зобов’язується:

4.1.1. Узгоджувати з профспілковою стороною будь-які зміни тривалості робочого часу, режиму праці, повідомляти працівників про такі зміни за два місяці до їх запровадження.

4.1.2. Слідкувати за тим, щоб в закладі освіти  адміністрація  не вимагала від працівників без їх згоди виконання робіт, не обумовлених трудовим договором та посадовими обов’язками.

4.1.5. Усі заохочення керівника освітнього закладу застосовувати за погодженням з профспілковим комітетом.

4.1.6. Забезпечити контроль за розробкою та затвердженням:

- штатного розпису  закладу освіти  відповідно до Типового штату;

- посадових обов’язків педагогічних та інших працівників освітнього закладу, як необхідної умови забезпечення об’єктивної атестації працівників та встановлення відповідних умов оплати праці;

- правил внутрішнього трудового розпорядку. 

 

Сторони Договору  домовилися:

4.1.7. Ознайомлювати працівників освітнього закладу під розписку з наказами, які персонально їх стосуються, умовами праці, посадовими інструкціями, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним Договором (Додаток №1).

4.1.8. Надавати педагогічним працівникам, якщо це можливо, вільний від уроків день для методичної підготовки, участі в районних семінарах.

4.1.9. Передбачати в розкладі занять (уроків) зменшення днів з уроками вчителям освітнього закладу, які не мають повного тижневого навантаження, та тим, які доїжджають до місця  роботи з інших населених пунктів.

4.1.10. У канікулярний час режим роботи педагогів освітнього закладу встановлювати пропорційно тижневому навантаженню. В окремих випадках встановлювати за погодженням із профспілковою стороною гнучкий графік із більшою тривалістю роботи в день, але із збереженням загальнотижневої тривалості робочого часу.

4.1.11. Проводити надурочні роботи, роботи у вихідні, святкові, неробочі дні лише у виняткових випадках і тільки з дозволу профспілкового комітету та з відповідною оплатою або за домовленістю з працівником, із компенсацією іншими днями відпочинку, у тому числі на олімпіади, змагання, конкурси, семінари тощо.

4.1.12. Графік відпусток складати на кожний календарний рік не пізніше 05 січня поточного року та доводити до відома всіх працівників освітнього закладу. Графіки змінності на рік затверджувати керівникові (за погодженням із профспілкою) не пізніше, ніж за місяць до початку нового року та доводити до відома працівників шляхом розміщення графіків у доступних для працівників місцях .

4.1.13. Надавати невикористану з поважних причин відпустку.

4.1.14. Допускати надання відпустки в рахунок майбутньої літньої для санаторно-курортного лікування. Як виняток, надавати відпустки без збереження заробітної плати працівникам для закінчення лікування від тяжких захворювань та для завершення санаторно-курортного лікування працівника чи члена сім'ї тривалістю, встановленому в медичному висновку, а також гострої обґрунтованої необхідності: хворобі рідних, реабілітації після важкої хвороби, наслідках пожеж, стихійного лиха, інших складних сімейних обставинах.

4.1.15. Надавати подружжям, які працюють у системі освіти, можливість використати відпустку в один і той же час.

4.1.16. Відкликати працівників освітнього закладу із щорічної відпустки лише за їх згодою та у випадках, визначених законодавством. У випадку виклику з відпустки на серпневу конференцію чи на об’їзд освітнього закладу обов’язково компенсувати відпрацьовані дні.

4.1.17. Надавати додаткові відпустки працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно з Додатком №2 до Договору.

4.1.18. Встановлювати працівникам додаткові відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах праці залежно від атестації робочих місць згідно з Додатком №3 до Договору.

4.1.19. Надавати додаткові оплачувані відпустки понад передбачувану законодавством тривалість за рахунок позабюджетних коштів та економії фонду заробітної плати у випадках: особистого шлюбу, шлюбу дітей, народженні дитини-батькові, смерті рідних,  проводів на військову службу (батькам), батькам, діти яких у віці до 18 років вступають до освітніх закладів, розташованих  в іншій місцевості, батькам, чиї діти йдуть до першого класу закладу освіти, ветеранам, донорам за виконання громадських обов’язків, голові профспілкового комітету – три робочих дні  за умовами колективного Договору.

4.1.20. Забезпечити матеріальне заохочення педагогічних працівників освітнього закладу, здобувачі освіти яких стали переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, Малої академії наук, конкурсів, турнірів тощо.

4.1.21. Забезпечити тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається із щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця до роботи в оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі закладів освіти та інших освітніх закладів, не може перевищувати кількості годин, що встановлені при тарифікації до початку такої роботи, чи при укладанні трудового договору.

4.1.23.  Згідно  ч.3  п.2 ст.22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники комунального закладу  загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються  строком  від одного до  трьох років.

      

4.2. Сторони  договору домовилися, що:

4.2.1. Керівник та педагогічні працівники закладу освіти, що досягли пенсійного віку, і з якими були укладені строкові трудові договори, термін  яких закінчився, користуються правом на відпустку, отримання допомоги на оздоровлення та винагороди за сумлінну працю незалежно від результатів конкурсу та переукладення строкового трудового договору  на новий строк.

4.2.2. Періоди, упродовж яких у закладі  освіти не здійснюється очний навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до освітньої, організаційно-методичної, організаційно-педа­гогічної робіт відповідно до наказу керівника освітнього закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

4.2.3. Залучення педагогічних працівників освітнього закладу, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистентів учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи в канікулярний період, здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

4.2.4. Залучення педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в оздоровчих таборах, розташованих в іншій місцевості, здійснюється лише за згодою працівників.

4.2.5. Режим виконання організаційної, методичної, наукової роботи регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку, планами науково-дослідних робіт, програмами, індивідуальними планами робіт.

4.2.6. Сприяти забезпеченню дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку (Додаток №4 ).

4.2.7. Своєчасно інформувати працівників освітнього закладу про зміни в нормативних документах щодо встановлення строків освітнього процесу, канікул тощо.

4.2.8. Звільнення педагогічних працівників з ініціативи адміністрації у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією освітнього закладу та скороченням штатів, рекомендовано здійснювати після закінчення навчального року з дотриманням порядку та наданням гарантій, передбачених чинним законодавством.

4.2.9. Співпрацювати з органами управління освітою та органами виконавчої влади й місцевого самоврядування з метою попередження порушень норм законодавства, недопущення необґрунтованого закриття освітнього закладу та звільнення його працівників.

4.2.10. При призначенні в заклад освіти на роботу знайомити працівників письмово з посадовими обов’язками та Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

4.2.11. Забезпечити матеріальне заохочення педагогічних працівників, здобувачі освіти  яких стали переможцями обласних, районних та учасниками всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад, конкурсів, фестивалів, турнірів.

 

4.3. Профспілкова організація зобов’язується:

4.3.1. Контролювати дотримання умов і графіків роботи, відпусток.

4.3.2. Усіма можливими законними засобами захищати працівників освітнього закладу, до яких незаконно застосовуються заходи адміністративно-дисциплінарного впливу.  

4.3.3. Інформувати керівника освітнього закладу, членів трудового колективу, відділ освіти, органи влади про факти порушень чинного законодавства, вносити пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань.

4.3.4. Надавати працівникам освітнього закладу юридичну та методичну допомогу для розв’язання питань праці та відпочинку.

4.3.5. У випадках грубого порушення трудового законодавства Засновником  та при недосягненні згоди щодо усунення цих порушень між сторонами Договору інформувати письмово органи прокуратури для вживання заходів щодо усунення цих порушень, поновлення порушених прав і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення.

 

 

 

 

5.  Нормування й оплата праці.

5.1. Адміністрація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори  Гайсинської міської ради зобов’язується:

5.1.1. Уживати всіх необхідних  заходів для своєчасної виплати в повному обсязі працівникам освітнього закладу заробітної плати, відпускних, оздоровчих, винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, надбавки за престижність педагогічної праці, премії, інших коштів фонду оплати праці, витрат на службові відрядження. Оплату праці педагогічним працівникам здійснювати відповідно до тарифікаційних списків, а непедагогічним працівникам відповідно до табеля обліку робочого часу.

5.1.2. Розмір коштів, які виділяються для виплати винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам освітнього закладу, не може бути менше 50% посадового окладу, ставки заробітної плати.

5.1.3. Усі питання, які стосуються заробітної плати та преміювання, узгоджувати з профспілковою стороною.

5.1.4. Заробітну плату видавати двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів:

- перша половина (аванс) до 18 числа поточного місяця, друга частина (остаточна виплата) – до 3 числа кожного місяця наступного за звітним. Розмір заробітної плати за першу половину місяця проводити за фактично відпрацьований час.

5.1.5. Разом із виплатою заробітної плати за бажанням працівників освітнього закладу  надавати письмову інформацію про загальні суми заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; розміри та підстави відрахувань із зарплати; суми зарплати, що належать до виплати.

5.1.6. Сприяти забезпеченню реалізації положень Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти  в Україні» від 30 жовтня 2010 року за №926 та постанови Кабінету Міністрів від 23 березня 2011 року за №373, що стосується  виплати надбавки зі змінами, прийнятими від 11 січня 2018 року в  розмірі  від 5% до 30%.

 

Сторони Договору  зобов’язуються:

5.1.7. Забезпечити оплату праці працівників освітнього закладу, які замінюють тимчасово відсутніх працівників, відповідно до вимог чинного законодавства.

5.1.8. Оплачувати погодинну роботу працівників при виконанні робіт різної кваліфікації та заміні працівників різної кваліфікації за ставкою вищої кваліфікації або кваліфікаційної категорії, яку має працівник, який фактично виконує роботу.

5.1.9. Оплачувати час простою не з вини працівника не нижче 2/3 відповідно до  ст.113 Кодексу законів про працю України та в розмірі середньої заробітної плати, включаючи суму доплат  відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 10 травня 2017 року  та відповідно до п. 77 та п. 89 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати в залежності від організації праці під час простою.

5.1.10. Здійснювати оплату праці за роботу в понадурочний час, у святкові та вихідні дні відповідно до ст. 72  Кодексу законів про працю України.

5.1.11.  Проводити виплати відпускних та оздоровчих до початку відпустки.               

5.1.12.  Проводити доплати та надбавки до заробітної плати відповідно до ст. 24 п.3  абзацу 2 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та згідно з Додатком №5 до цього Договору.

5.1.13. Здійснювати підвищену оплату праці за роботу в несприятливих та шкідливих умовах праці згідно з  Додатком  №6 до Договору.

5.1.14. Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час (з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі до 40 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

5.1.15. Встановлювати одноразові доплати до заробітної плати за складність та інтенсивність, напруженість у праці вчителям, які підготували призерів обласних та всеукраїнських олімпіад, переможців турнірів та конкурсів відповідно до Положення (Додаток № 7).

5.1.16. Виплачувати педагогам винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків за ст. 57 Закону України «Про освіту» до Дня працівників освіти відповідно до Положення (Додаток №8 ).

5.1.17. Проводити матеріальне заохочення педагогічних працівників за рахунок економії фонду заробітної плати відповідно до Положення (Додаток №9).

5.1.18. Передбачати включення в кошторис виплати матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 100% окладу при наданні чергової відпустки, а також преміювання членів профспілки з числа обслуговуючого  персоналу, які виплачувати відповідно до Положення (Додаток №10).

5.1.19. При встановленні вчителям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступництва викладання предметів у класах, групах.

5.1.20. Із метою дотримання вимог Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2004 року №601 та Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 грудня 2012 року №1423, при встановленні доплат за завідування навчальними кабінетами:

- не обмежувати типи та кількості навчальних кабінетів закладу освіти, за завідування якими встановлюється додаткова оплата;

- забезпечити оплату за завідування одним працівником кількох навчальних кабінетів.

5.1.21. Зберігати за працівниками освітнього закладу, які брали участь в акціях протесту через невиконання норм законодавства, колективного договору та угоди з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі на підставі положень колективного Договору.

5.1.22. Своєчасно здійснювати індексацію грошових доходів працівників освітнього закладу відповідно до чинного законодавства у зв'язку із зростанням цін і тарифів на споживчі товари та послуги. Забезпечити виплату доплат, надбавок, премій працівникам у розмірах, визначених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Не допускати зменшення або скасування стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.

5.1.23. Передбачити в кошторисах видатки на преміювання, надання матеріальної допомоги за розробки та впровадження авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання, реалізацію інноваційних програм працівникам освітнього закладу, стимулювання творчої праці та педагогічного новаторства керівних і педагогічних працівників у розмірі не менше 2  відсотків планового фонду заробітної плати.

5.1.24. Встановлювати надбавку за складність і напруженість в роботі до 50 відсотків посадового окладу керівнику  закладу освіти та іншим працівникам.

5.1.25. При звільненні працівника освітнього закладу виплачувати належні йому суми в день звільнення, а в разі порушення цього строку з власної вини – середній заробіток за весь час затримки.

 

5.2. Профспілкова організація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

 

 

 

 

5.2.1. Здійснювати оперативний контроль за нарахуванням та своєчасною виплатою заробітної плати та інших виплат.

5.2.2. Інформувати працівників освітнього закладу про умови та зміни умов оплати праці.

5.2.3. Забезпечувати взаємодію з органами виконавчої влади, органами державного нагляду для вирішення питань, пов’язаних із реалізацією права працівників на своєчасну і в повному обсязі оплату праці, інформувати про факти порушень термінів виплати заробітної плати за колективним договором.

5.2.4. Вносити обґрунтовані пропозиції щодо підвищення розмірів премій, доплат, надбавок, надання пільг і гарантій працівникам освітнього закладу.    

5.2.5. Вносити пропозиції органам відділу освіти щодо застосування заходів дисциплінарного впливу до керівника закладу освіти, із вини якого допущена заборгованість із заробітної плати, інших виплат, домагатись отримання результатів їх розгляду.

5.2.6. Звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, профспілкових органів у разі порушення умов і строків оплати праці.                                             

                                                                                                                                       

6. Охорона праці та здоров’я

6.1. Адміністрація  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів 

 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

6.1.1. Домогтися повного виконання керівником закладу освіти вимог щодо організації роботи з охорони праці відповідно  до Закону України “Про охорону праці”.

6.1.2. Організувати виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці згідно з  Додатком №11  до Договору.

6.1.3. Щорічно вносити на обговорення конференції учасників освітнього процесу та засідання педагогічної ради  питання створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів для зменшення виробничого травматизму і професійної захворюваності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сторони домовилися:

6.1.4. Своєчасно проводити навчання та інструктажі з техніки безпеки, охорони праці та пожежної безпеки.

6.1.5. Проводити атестацію робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  №442 від 01 серпня 1992 року.

6.1.6. Забезпечувати працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям, засобами індивідуального захисту відповідно до п.2  ст.8 Закону України «Про охорону праці».

Перелік

професій і посад працівників, робота на яких пов’язана із забрудненням

та яким видається мило на туалетні та санітарно-гігієнічні потреби

(грамів на місяць)

 

з/п

Перелік професій і працівників, яким видається мило

Для туалетних потреб

Для санітарно-гігієнічних потреб

1.

Прибиральник службових приміщень

400

100

2.

Інші професії та посади, пов’язані із забрудненням

 

150

 

 

 

Примітка: даною нормою передбачено мило господарче 72, яке відпускається на санітарно-гігієнічні потреби у місцях загального користування. Мило видається за нормами відповідно до нормативно-правових актів про охорону праці 5г на добу для однієї особи, але не більше 150г на місяць.

 

Перелік

професій і посад працівників, яким видається безкоштовно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту

 

Назва професії, посади

Назва спеціального одягу, спеціального взуття та інші засоби індивідуального захисту

Термін використання

(місяців)

Прибиральник службових приміщень

Халат бавовняний, чоботи гумові

12

Рукавиці гумові

6

Кухар

Куртка бавовняна

Шапочка бавовняна

18

12

 

6.1.7. Проводити перевірку опору захисного заземлення та занулення відповідно до  нормативів.

6.1.8. Забезпечити приміщення первинними засобами пожежогасіння.

6.1.9. Забезпечувати дотримання встановленого санітарними нормами температурного режиму в приміщеннях.

6.1.10. Забезпечити  виділення коштів на проведення профілактичних заходів з охорони праці в кошторисах освітнього  закладу в обсязі не  менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці відповідно до положень ст.19 Закону України «Про охорону праці».

6.1.11. Відшкодовувати працівникам шкоди в разі заподіяння каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, пов’язаних із виконанням трудових обов’язків, відповідно до Ст. 9 Закону України «Про охорону праці».

6.1.12. Не допускати проведення планових медичних оглядів працівників за рахунок їх коштів.

6.1.13. Забезпечити систематичне підвищення рівня обізнаності працівників із проблемами, які пов’язані з ВІЛ/СНІДОМ, Covid-19 та іншими небезпечними вірусними інфекціями та їх впливом на здоров’я.

6.1.14. При укладанні трудового договору проінформувати під розпис працівника про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про його права на пільги  та компенсації за роботу в таких умовах.

6.1.15. Не допускати працівників, що не пройшли навчання за індивідуальною програмою підготовки та перевірки знань з питань охорони праці, до виконання робіт.

 

6.2. Сторони домовились:

6.2.1. Виявляти приховування нещасних випадків на виробництві.

6.2.3. Організовувати навчання  та інструктаж працівників з охорони праці, правил поводження з шкільним обладнанням та дій на випадок виникнення небезпечних ситуацій.

6.2.4. Створити комісію з питань охорони праці, сприяти її роботі відповідно до Закону України «Про охорону  праці».

6.2.5. Виносити на розгляд зборів трудового колективу та  видавати накази з питань охорони праці.

  

6.3. Профспілкова організація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

6.3.1. Інформувати працівників освітнього закладу  про їх права та гарантії в сфері охорони праці, представляти інтереси працівників закладу освіти у вирішенні питань охорони праці.

6.3.2. Здійснювати контроль за дотриманням керівником освітнього закладу  законодавства про охорону праці, відповідно до положень ст.41 Закону України «Про охорону праці».

6.3.3. Створювати безпечні та нешкідливі умови праці, забезпечувати працівників освітнього закладу спеціальним одягом, взуттям, засобами індивідуального захисту, наданням пільг, компенсацій, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю.

6.3.4. Брати участь у розробці документів, організації навчання, перевірці  знань працівників з питань охорони праці, у розслідуванні нещасних випадків, в атестації робочих місць.

6.3.5. У разі загрози життю або здоров’ю працівників освітнього закладу вимагати негайного припинення робіт, занять та усунення цієї загрози.        

6.3.6.  Забезпечити контроль:

- за виконанням заходів щодо створення здорових, безпечних умов праці та  навчання для учасників освітнього  процесу відповідно до Закону України «Про охорону праці», інших нормативно-правових актів з охорони праці;

- за реалізацією заходів з охорони праці, що  передбачені колективним Договором в освітньому закладі,  за безпечною експлуатацією будівель і споруд закладу освіти, якістю проведення технічної інвентаризації, планового попереджувального ремонту.

6.3.7. Уживати заходів для організації та забезпечення оздоровлення працівників освітнього закладу та їх дітей.  

                                                                                                                                      

7. Соціальні гарантії, пільги та компенсації.

7.1. Адміністрація  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

7.1.1. Домагатись безумовного забезпечення педагогічним працівникам гарантій та пільг, передбачених чинним законодавством.

7.1.2. Погоджувати з профспілковою стороною освітнього закладу питання соціально-економічного та трудового характеру згідно з Додатком №13 до Додатку.

7.1.3. Організовувати безкоштовне регулярне підвезення педагогів до місця роботи і назад додому.

7.1.4. Сприяти проведенню заходів для поліпшення житлового забезпечення педагогічних працівників освітнього закладу,  відведення земельних ділянок під городи, житлове будівництво.

7.1.5. Надавати працівникам освітнього закладу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань відповідно до п.5 ст. 57 Закону України «Про освіту» за рахунок позабюджетних коштів.

7.1.7. Сприяти організації платного гарячого харчування працівників через їдальню (буфет) закладу освіти.

7.1.8. Надавати працівникам, якщо є така можливість, вільний від роботи день при відзначенні особистих ювілеїв – 50, 55, 60-річчя.

7.1.9.  Організовувати проведення галузевих спартакіад, змагань, турнірів, зльотів, фестивалів та конкурсів, інших культурно-масових та спортивних заходів серед працівників освітнього закладу, використовуючи спортивну базу та спортивні споруди освітнього закладу.

7.1.10. Представляти спільно з профспілковою організацією освітнього закладу працівників на нагородження грамотами, значками, іншими нагородами.                                                                                                                         

7.1.11. Уживати заходів для недопущення звуження прав педагогічних працівників, які мають право на пенсію за вислугу років, при запровадженні пенсійного професійного страхування.  

 

7.2.  Профспілкова організація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст.

 с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

7.2.1. Здійснювати контроль і надання необхідної організаційної допомоги членам профспілки в питанні отримання комунальних пільг та гарантій.

7.2.2. Прогнозувати шляхи вирішення житлових проблем працівників освітнього закладу, вносити пропозиції  щодо них адміністрації, органам влади.

7.2.3. Забезпечити виділення коштів  разом з профспілковою  організацією для реалізації програми оздоровлення працівників освітнього закладу, а також їх дітей в літній та канікулярні періоди.

7.2.4. Надавати матеріальну допомогу членам Профспілки освітнього закладу в разі виникнення складного матеріального становища чи сімейних обставин.

7.2.5. Організовувати надання допомоги у вирішенні побутових проблем пенсіонерам освітнього закладу, привітання їх з ювілеями, святами та іншими подіями.

7.2.6. Не знімати з профспілкового обліку працівників, які звільнились у зв’язку з виходом на пенсію за віком, за їх бажанням.

7.2.7. Сприяти проведенню оздоровлення, сімейного відпочинку членів Профспілки освітнього закладу.

7.2.8. Організовувати проведення екскурсій, колективних переглядів культурно-масових заходів.

7.2.9. Здійснювати членам Профспілки профспілкову виплату для здешевлення доплат за санаторно-курортне лікування, а також при відзначенні ювілеїв – 50, 55 ,60, 65, 70 років і їх  преміювати та нагороджувати грамотами.

7.2.10. Організовувати проведення фізкультурно-спортивних та туристичних заходів, участі членів Профспілки у фестивалях художньої самодіяльності.

7.2.11. Спільно з адміністрацією освітнього закладу проводити вечори відпочинку, зустрічі, присвячені професійним, державним та іншим святам.

 

8. Соціальне партнерство.

8.1.  Адміністрація  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

8.1.1. Сприяти працівникам освітнього закладу в підготовці документів, необхідних для призначення пенсії за вислугу років та за віком.

8.1.2. Направляти на вивчення та попереднє погодження з профспілкою освітнього закладу проєкти наказів, що стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників.

8.1.3. Створювати умови для безперешкодного доступу профспілкових представників до документації освітнього закладу.

8.1.4. Не допускати втручання в статутну діяльність Профспілки освітнього закладу.

8.1.5. Не заперечувати щодо добровільності безготівкової системи сплати членських внесків на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 1993 року №59.

8.1.6. Надавати голові  профспілкового комітету освітнього  закладу, якщо буде така можливість, для виконання своїх обов’язків вільний від основної  роботи день із збереженням заробітної плати  відповідно до ст.41 Закону   України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та угоди між відділом освіти та радою Профспілки.

8.1.7. У разі делегування окремих працівників за рішенням зборів трудового колективу для участі в районних, обласних та загальнонаціональних профспілкових акціях протесту не заперечувати щодо можливого переносу уроків цих учителів на інші дні.

8.1.8. Забезпечувати в  освітньому закладі права та гарантії діяльності Профспілки, її організаційних ланок, відповідно до Конституції України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної Організації Праці.

8.1.9. Уводити до складу атестаційної комісії представників Профспілки освітнього закладу.

8.1.10. Надати, якщо буде така можливість, членам виборних профспілкових органів, не звільнених від своїх виробничих чи службових обов'язків, на умовах, передбачених колективним договором, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж три години на тиждень.

 

8.2.  Сторони домовились:

8.2.1. Співпрацювати у формі конструктивного діалогу, відкритості, гласності, прозорості рішень і дій, взаємного надання інформаційних послуг із сфери своєї діяльності, рівності у правовідносинах, передбачених цим договором і чинним законодавством.

8.2.2. Брати участь  у заходах Профспілки,  які спрямовані на захист трудових, соціально- економічних прав працівників.

 

8.3.  Профспілкова організація   зобов’язується:

8.3.1. Сприяти діяльності трудового колективу, спрямованої на реалізацію державної політики в галузі освіти.

8.3.2. Своєчасно доводити до відома колективу зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освітнього закладу.

8.3.3. Ініціювати переговори щодо укладання нового  колективного Договору.

8.3.4. Інформувати вищі профспілкові органи, відділ освіти, Засновника про факти порушення прав та гарантій діяльності профспілкової організації освітнього закладу з метою вжиття   відповідних заходів.

 

9. Гарантії діяльності профспілкової організації   

9.1. Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради визнає профспілкову організацію повноважним представником прав та інтересів працівників закладу освіти.

 

Адміністрація закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради зобов’язується:

9.2. Забезпечувати реалізацію прав та гарантій діяльності профспілки освітнього закладу, встановлених чинним законодавством, не допускати втручання в діяльність, обмеження прав профспілки закладу освіти або перешкоджання їх здійсненню.

9.3. Не заперечувати профспілці освітнього закладу використовувати безкоштовно необхідні для роботи самого профспілкового комітету і проведення зборів працівників приміщення з усім обладнанням, зв’язком, опаленням, освітленням. Забезпечувати профспілку можливістю розміщувати власну інформацію у приміщенні закладу освіти.

9.4. Не допускати зміни умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборного профспілкового органу, без попередньої згоди голови профспілкового комітету освітнього закладу, членами якого вони є.

9.5. Забезпечувати членам виборного профспілкового органу закладу освіти та представникам профспілкових органів вищого рівня можливість безперешкодно відвідувати та оглядати місця роботи в закладі освіти, ознайомлюватися з документами, що стосуються трудових прав та інтересів працівників освітнього закладу.

9.6. Утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок Гайсинської районної організації профспілки внески членів профспілки.

9.7. На принципах соціального партнерства проводити зустрічі, консультації, інформувати профспілкову сторону освітнього закладу  про плани і напрями розвитку закладу освіти.

9.8. Брати участь у заходах профспілкової сторони на її запрошення.

 

10. Контроль за виконанням Договору та відповідальність Сторін.

10.1. Контроль за виконанням Договору здійснюється спільною комісією Сторін (Додаток №20).

10.2. Договір  набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє до підписання нового Договору. Кожна із сторін має право вносити пропозиції щодо змін та доповнень до тексту Договору. Ці пропозиції можуть бути внесені до Договору тільки  за згодою обох сторін.

10.3. Хід та результати  виконання даного Договору заслуховується на зборах трудового колективу не менше одного разу на рік за участю голови профспілкового комітету освітнього закладу.

10.4. зміни та доповнення до цього Договору вносити за взаємною згодою Сторін після попередніх переговорів.         

10.5. Сторони, що підписали Договір, щороку, не пізніше 15 січня року, що настає за звітним, звітують про виконання Договору на загальних зборах трудового колективу.

10.6. Договір  діє  до 31 грудня 2025 року.

 

Директор ЗЗСО                                            Голова ПК

 

 

 

 

   Додаток №1 до Договору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількісний склад педагогічних працівників на 01 вересня 2021 року

 

 

 

 

п/п

Назва посади

Кількість посад

Посадовий оклад

1

Учитель вищої кваліфікаційної категорії, 14 тарифний розряд

0

6461,00

2

Учитель І кваліфікаційної категорії,

13 тарифний розряд

2

6061,00

3

Учитель ІІ кваліфікаційної категорії, 12 тарифний розряд

2

5660,00

4

Учитель спеціаліст,

 11 тарифний розряд

4

5260,00

5

Учитель без категорії ,

10 тарифний розряд

1

4859,00

6

Учитель без педагогічної освіти,

 9 тарифний розряд

0

4619,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор                                                          В. І. Грибінна

 

 

 

 

 

 Додаток №2 до Договору

                

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

Віта ГРИБІННА                              Інна РУДИК                         

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕЛІК

посад працівників із ненормованим робочим днем,

яким може надаватись додаткова оплачувана

відпустка тривалістю до 7 календарних днів

 

Директор освітнього   закладу та його  заступники – 3 календарних дні.

Кухар  –  3-4 дні.

Секретар – 4 дні.

Сестра медична – 7 днів.

 

 

 

 

 

 

Додаток №3 до Договору

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                                

 

 

                                                

ПЕРЕЛІК

категорій працівників, зайнятих на роботах із важкими й шкідливими умовами праці та особливий характер праці, яким за наслідками атестації робочих місць надається додаткова оплачувана відпустка

 

 

 

 

Відповідно до Списку виробництв, робіт, цехів, професій, посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими й важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року №1290, окремі категорії працівників мають право на додаткові відпустки такої тривалості:

 

1. Сестра медична                                                                 7 календарних днів

 

2. Кухар, який працює біля плити                              4 календарних дні

              

3. Прибиральник службових приміщень, зайнятий

    прибиранням загальних убиралень і санвузлів              4 календарних дні

 

4.  Машиніст (кочегар) котельної на твердому

паливі                                                                            4 календарних   дні

 

 

Тривалість кожної відпустки надається у календарних днях.

 

Додаток №4 до Договору

 

       ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Загальними зборами колективу закладу                                    Голова профспілкового комітету

загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

с. Ладижинські Хутори Гайсинської міської ради

 

Віта ГРИБІННА                                             Інна РУДИК     

 

                

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

 

 

 

 

І. Загальні положення

1. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, розв’язує керівник у межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, спільно або за погодженням із профспілковим комітетом.

 

ІІ. Порядок прийняття та звільнення працівників

1.  Працівники приймаються на роботу за трудовими договорами, а за згодою працівника – за контрактом.

2.  Педагогічні працівники призначаються за наказами керівника закладу освіти. Працівники при прийомі на роботу ознайомлюються під розписку із наказами, умовами роботи, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

3.  Працівники мають право працювати за сумісництвом, а також суміщенням.

4.  На осіб, які пропрацювали понад 5 днів, ведуться трудові книжки.

5.  Директор організовує проведення інструктажів із техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони для всіх  працівників.

6.  Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством та умовами контракту, що оформляється наказом та доводиться працівнику під розписку. Трудова книжка видається та розрахунки проводяться в день звільнення.

 

 

 

 

ІІІ. Основні права та обов’язки працівників

1. Педагогічні працівники мають право на:

- захист професійної честі, гідності;

- вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

- індивідуальну педагогічну діяльність;

- участь у громадському самоврядуванні;

- користування подовженою оплачуваною відпусткою;

- пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;

- підвищення кваліфікації.

 

 

 

 

2. Працівники зобов’язані:

- працювати сумлінно, виконуючи навчальний режим, вимоги статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку, дотримуватись дисципліни праці;

- дотримуватись вимог з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями;

- берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники, виховувати в дітей бережливе ставлення до майна.

 

3. Педагогічні працівники повинні:

- забезпечувати умови для засвоєння здобувачами освіти навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей дітей;

- настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі, правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості та інших доброчинностей;

- додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини;

- захищати дітей від будь-яких форм насильства, запобігати шкідливим звичкам;

- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність та загальну культуру;

- коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, де ці обов’язки конкретизуються.

 

ІV. Основні обов’язки адміністрації освітнього закладу:

1.  Директор закладу освіти  та його заступники зобов’язані:

а) забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення освітнього процесу на рівні державних стандартів освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників відповідно до їх спеціальності та кваліфікації;

б) визначати працівникам робочі місця, забезпечувати необхідними засобами роботи;

в) доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році, шляхом формування наказу та ознайомлення з ним під розписку;

г) видавати заробітну плату працівникам у встановлені строки. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується в день, що передує вихідному. Надавати відпустки відповідно до графіка відпусток;

д) забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;

е) дотримуватись чинного законодавства, зміцнення договірної та трудової дисципліни;

є) додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників, забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;

ж) своєчасно подавати органам державної виконавчої влади встановлену статистичну та бухгалтерську інформацію та відомості для забезпечення гарантованих законом прав працівників.

з) забезпечувати належне утримання приміщень, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для збереження верхнього одягу працівників закладу освіти та здобувачів освіти.

 

 

 

 

V. Робочий час та його використання

1. Для працівників встановлюється п’ятиденний робочий тиждень  із двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи, час початку, закінчення роботи, обідньої перерви, чергувань, графіки змінності, а також зміни в них затверджує директор за погодженням з профспілковим комітетом із додержанням тривалості робочого тижня.

Початок роботи закладу освіти о 8.00 годині, закінчення роботи – о 17.00 годині. Тривалість роботи адміністративного та технічного персоналу – 40 годин на тиждень, для педагогічних працівників тривалість роботи визначається розкладом уроків відповідно до  тижневого навантаження, погодженим із профспілковим комітетом, а також планом роботи закладу освіти за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, окремим групам працівників може встановлюватись час початку і закінчення роботи.

При відсутності педагога або іншого працівника керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогічним працівником.

2.  Надурочна робота у вихідні та святкові дні допускається у виняткових випадках для окремих працівників за письмовим наказом директора з дозволу профкому. Така робота може компенсуватись за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі.

3.  Педагогічним працівникам може надаватись вільний від уроків день для методичної роботи, участі в районних та інших методичних заходах.

4.  Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, педагогічні працівники залучаються до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

5.  Робота органів самоврядування освітнього закладу регламентується його Статутом.

6.  Графік надання відпусток погоджується з профкомом і складається на кожен календарний рік.

7.  Працівникам забороняється:

а) змінювати на свій розсуд розклад, тривалість занять, перерв, графіки роботи, відпусток;

б) передоручати виконання трудових обов’язків.

8. Забороняється в робочий час відволікати педагогічних працівників та здобувачів освіти для участі в різних заходах, господарських роботах, не пов’язаних з освітнім процесом.

 

 

 

 

VІ. Заохочення за успіхи в роботі

1.  За зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці та  інші досягнення в роботі можуть застосуватись заохочення: подяка, подяка із занесенням в трудову книжку, нагородження грамотою адміністрації та профкому, преміювання за рахунок економії коштів та за ст. 57 Закону України «Про освіту».

2.  За досягнення високих результатів у навчанні та вихованні дітей працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння звань, нагородження грамотами Міністерства освіти і науки, обласного,  районного та місцевого  рівнів освіти тощо.

3.  Працівники можуть нагороджуватись ювілейними грамотами: до 50-річчя, 55-річчя, 60-річчя з дня народження, 25-річчя, 30-річчя, 40-річчя роботи в освітньому закладі.

4.  Заохочення оголошуються в наказі по закладу освіти, доводяться до відома колективу і заносяться до трудової книжки працівника.

VП. Стягнення за порушення трудової дисципліни

1.  За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів: а) догана; б) звільнення.

Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п. 3, 4, 7, 8 ст.40, ст. 41 Кодексу Законів про працю України.

2.  Члени профспілкового комітету не можуть буди піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди профспілкового комітету, голова профкому – президії районної профспілкової організації.

3.  До застосування дисциплінарного стягнення адміністрація повинна зажадати від порушника трудової дисципліни письмового пояснення. У випадку відмови працівника складається відповідний акт.

4.  У випадку звільнення працівника з ініціативи власника роботодавець подає письмовий запит до профкому про надання згоди профспілкового комітету.

5.  За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

6.  Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі по закладу освіти  чи відділу освіти залежно від категорії працівника і повідомляється працівникові під розписку, а в разі його відмови складається відповідний акт.

7.  Якщо протягом року з дня накладання стягнення працівника не буде піддано новому стягненню, то він вважається таким, що не мав стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року, про що видається наказ.

Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовується.

8.  Адміністрація освітнього закладу має право замість накладання дисциплінарного стягнення передавати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або профспілковому комітету.

Правила внутрішнього трудового розпорядку вивішуються в закладі освіти на видному місці.

                                                              

 

 

 

 

Додаток №5 до Договору

 

 

 

 

  ЗАТВЕРДЖУЮ                                                           ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                                

 

 

 

ПЕРЕЛІК

премій,  доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових  окладів працівників підприємств,  установ і організацій, що мають міжгалузевий

характер

Доплати та надбавки

Розміри доплат і надбавок

Доплати

За суміщення професій (посад)

 

 

до 50 відсотків тарифної ставки (посадового окладу) суміщених посад працівників

За розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт

 

до 50 відсотків тарифної ставки (посадового окладу), які могли б виплачуватися за умови додержання нормативної кількості  працівників

За виконання обовязків тимчасово відсутнього працівника

 

до 50 відсотків тарифної ставки, (посадового  окладу)відсутнього працівника

За сертифікацію

 

щомісячна доплата 20 відсотків від посадового окладу  (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.

 За окремі види педагогічної діяльності, за які встановлюються доплати у такому співвідношенні до тарифної ставки:

а) класне керівництво у 1-9  класах

 

б) перевірка навчальних робіт здобувачів освіти

 

В) бібліотекою (медіатекою) або за бібліотечну роботу чи роботу з бібліотечним фондом підручників -

 

 

 

 

А) 20-25 відсотків до тарифної ставки

 

Б) 10-20 відсотків;

 

В) 10-15 відсотків;

 

 

 

 

 

 

 

Надбавки

За складність і напруженість у роботі

до 50 відсотків тарифної ставки, (посадового окладу)

За роботу в нічний час

 

від 40 відсотків годинної тарифної ставки, (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час

3а престижність педагогічної праці

 

від 5% д о 30%  тарифної ставки (посадового окладу

За використання в роботі дезінфікувальних засобів, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів

у розмірі 10 відсотків посадового (місячного окладу)

 

За роботу з  несприятливих умовах  праці

у розмірі до 12 відсотків посадового (місячного окладу

Щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах

 

понад три роки - 10 відсотків;

понад 10 років - 20 відсотків;

понад 20 років - 30 відсотків посадового окладу

За високі досягнення в праці

до 50 відсотків посадового окладу

За виконання особливо важливої роботи на певний термін

до 50 відсотків посадового окладу

Премії

У разі економії коштів преміювати, працівників закладу

від 10 % і вище в межах фонду оплати праці

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №6 до Договору

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                       ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

                         

ПЕРЕЛІК РОБІТ

із несприятливими  умовами праці, при виконанні яких здійснюється підвищена оплати  в розмірі  до  12 відсотків ставки заробітної плати працівникам із важкими та шкідливими умовами праці.

 

1.  Робота біля гарячих плит, електрожарових шаф та іншого технологічного обладнання для приготування їжі, смаження і випікання (кухар).

2.  Роботи, пов’язані з миттям посуду, тари, технологічного обладнання вручну із застосуванням і використанням хімічних речовин (підсобний працівник).

3.  Усі види робіт, що виконуються  в освітньому закладі при переведенні його на особливий санітарно-епідеміологічний режим роботи.

4.  Робота з хлоруванням води, із виготовленням дезинфікуючих розчинів, а також із їх використанням (прибиральниці службових приміщень).

5.  Робота з використанням хімічних реактивів, а також із їх збереженням (учителі хімії, лаборанти).

6.  Прибирання туалетів (на 10 відсотків ставки заробітної плати Згідно підпункту «г» пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

7.  Робота з комп’ютерами (оператори).

8.  Робота, пов’язана з опаленням, шуруванням та очищенням груб від золи і шлаку (оператор газової котельні).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №7 до Договору

 

 

 

 

 

 ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                      ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

          

                      

ПОЛОЖЕННЯ

про встановлення надбавок до заробітної плати

за високі досягнення у праці вчителям, які підготували

призерів обласних олімпіад

 

 

 

 

1.  Надбавка до заробітної плати за високі досягнення у праці встановлюється з метою пропаганди передового педагогічного досвіду, стимулювання праці кращих педагогів – членів профспілки,  відзначення їх досягнень у роботі з обдарованими дітьми.

2.  Надбавка встановлюється на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2005 року №790),  п. 3 та 52 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року №102, п.4.2 наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року №557, Угоди між відділом освіти Гайсинської міської ради та радою Гайсинської організації Профспілки працівників освіти.

3.  Одноразова допомога встановлюється  вчителям, які підготували призерів обласних та Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін диференційовано відповідно до зайнятих здобувачами освіти місць.

4. У разі підготовки одним учителем кількох призерів встановлюється виплата – по кожному зайнятому здобувачем освіти місцю.

5. Одноразова виплата встановлюється терміном на один календарний рік .

6. Одноразова виплата виплачується з  коштів, які закладаються у план асигнувань із загального фонду бюджету за КЕК 1110 «Оплата праці працівників».

7. Виплата розпочинається в наступному місяці після отримання наказу Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації про підсумки проведення обласних олімпіад.

8.  Гайсинська організація профспілки нагороджує вчителів, які підготували призерів обласних та Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, призерів  Малої  Академії Наук, якщо є така можливість, безкоштовною путівкою (за їх бажанням) на відпочинок до моря в Коблево, екскурсіями з врученням сертифіката, та іншими видами заохочення, що не суперечать законодавству.

 

 

         Додаток №8 до  Договору

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                       ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                                

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам  за сумлінну працю  та зразкове виконання службових обов’язків

 

 

 

 

1.  Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків надається відповідно до абзацу 9 ст.57 Закону України «Про освіту», Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам освітніх закладів державної та комунальної форм власності за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2000 року №898, угоди між відділом освіти Гайсинської міської ради і радою Гайсинської організації профспілки працівників освіти та цього Положення.

2.  Винагорода надається кожного року всім педагогічним працівникам закладу, за виключенням:

-       працівників, які працюють в даному закладі за сумісництвом;

-       працівників, які  мають не зняте дисциплінарне стягнення.

3.  Винагорода надається педагогічним працівникам, як правило, до професійного свята – Дня працівника освіти, а в разі звільнення педагогічного працівника серед навчального року винагорода виплачується при повному розрахунку з працівником із врахуванням часу фактичної роботи.

4.  Розмір нагороди кожному працівнику визначається на спільному засіданні керівництва закладу та профкому.

5.  При визначенні розміру винагороди враховується:

-       сумлінна праця, зразкове виконання службових обов’язків, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку;

-       досягнення успіхів у навчанні та вихованні дітей, участь у районних, обласних олімпіадах, змаганнях, конкурсах, оглядах тощо;

-       збереження та використання навчально-матеріальної бази та технічних засобів навчання, оформлення кабінетів та майстерень, виготовлення наочності;

-       проведення відкритих уроків, позакласних заходів, робота з батьками;

-       додержання вимог з охорони праці та техніки безпеки, санітарно-гігієнічного режиму;

6.  При визначенні розміру винагороди враховується час фактичної роботи працівника протягом відповідного навчального року.

7.  Винагорода надається на підставі наказу керівника, погодженого з профкомом.

8.  Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень на день видання наказу про виплату винагороди.

9.  Працівники, які у зв’язку із застосуванням до них дисциплінарних стягнень не одержали винагороди, у разі визначення таких дисциплінарних стягнень неправомірними, винагорода виплачується в розмірі не меншому за середній розмір винагороди по даному закладу освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

        Додаток №9 до Договору

 

 

 

 

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                                Віта ГРИБІННА                                                               Інна РУДИК                                               

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання педагогічних працівників

1.   Преміювання педагогічних працівників членів профспілки з метою стимулювання творчої праці, за досягнення вагомих результатів у підвищенні ефективності та якості освітнього процесу запроваджене, спираючись на постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298, наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року за рахунок коштів, закладених у бюджет, а також за рахунок фонду економії коштів.

2.  Преміювання проводиться: за підсумками роботи в календарному році – у листопаді-грудні, за наслідками конкурсів, оглядів, олімпіад – не пізніше як через  місяць після підбиття  підсумків, у зв’язку з ювілейними, святковими датами – до цих дат.

3.  Розмір премії кожного працівника визначається із врахуванням якості його роботи, внеску у виконання планів і завдань, фактично відпрацьованого протягом року часу та погоджується з профспілковим комітетом.

4.  Педагогічні працівники,  члени профспілки, преміюються за:

-       призові місця, а також за активну участь у районних конкурсах на районну Педагогічну премію, Учитель року, на кращий навчальний кабінет та інше;

-       досягнення високих результатів здобувачів освіти на районних олімпіадах, змаганнях, конкурсах;

-       досконале володіння різноманітними ефективними методами та прийомами організації освітнього процесу;

-       високий рівень організації позакласної та позашкільної роботи, вплив на виховання в дітей громадянської свідомості та активності;

-       створення власного педагогічного стилю в роботі;

-       активне впровадження інноваційних технологій, передового педагогічного досвіду;

-       якісну організацію роботи методичних об’єднань, творчих груп, роботи з молодими педагогами тощо;

-       високу якість фахової підготовки та роботи над підвищенням кваліфікації;

-       вагомі внески в удосконалення обладнання навчального кабінету;

-       активну громадську роботу, високий рівень загальної культури.

5.  При преміюванні можуть бути враховані  й інші показники, що випливають з конкретних умов, видів діяльності та сприяють вирішенню завдань виховання підростаючого покоління, відображають чесну й добросовісну працю, достойну поведінку та високий моральний обов’язок.

6.  Не можуть преміюватись працівники, які отримали дисциплінарні стягнення в поточному році, пройшли атестацію з пониженням категорій.

7.  Із метою морального і матеріального стимулювання праці випускників педагогічних закладів освіти відзначати їх заохочувальними преміями або цінними подарунками під час урочистої посвяти у вч

 

 

 

  

 

 

 

 

Додаток №10 до Договору

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

       

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання працівників із числа обслуговуючого персоналу

 

 

 

 

1.  Преміювання працівників членів профспілки з числа обслуговуючого персоналу запроваджене з метою стимулювання добросовісної праці, за досягнення у створенні належних умов для ефективної діяльності освітнього закладу.

2.  Преміювання може проводитись за рахунок коштів, закладених у кошторис відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298, а також за рахунок економії фонду заробітної плати та коштів профспілки.

3.  Преміювання здійснюється за наслідками роботи за рік у зв’язку з професійними, святковими та ювілейними датами.

4.  Розмір премії визначається із врахуванням якості роботи працівника, особистого внеску у виконання планів і завдань та погоджується з профкомом.

5.  Працівники члени профспілки преміюються за:

-       добросовісне та ініціативне ставлення  до виконання посадових обов’язків, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку;

-       утримання в належному експлуатаційному порядку приміщень, господарського обладнання, інвентаря та території;

-       активну участь у створенні необхідних умов праці працівників та дітей;

-       ефективну роботу з матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу; внесок у покращення стану дотримання правил і норм безпеки життєдіяльності; забезпечення дотримання санітарно-гігієнічного режиму роботи закладу освіти;

-       знання та виконання вимог кваліфікаційних характеристик.

6.  При преміюванні можуть бути враховані й інші показники, у тому числі за конкретними посадами, умовами, видами робіт тощо. Порядок преміювання в таких випадках визначається окремими положеннями.

7.  Не можуть преміюватись працівники, які отримали дисциплінарні стягнення в поточному році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 Додаток №11 до Договору

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                       ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

 

 

 

 

 

Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним

захворюванням та аваріям*

 

зп

Назва заходів (робіт)

Вартість робіт, тис. грн.

Ефективність заходів

Строк виконання

Відповідальні за виконання

план

факт

1

Придбання спецодягу

 

 

Поліпшення умов праці

Щорічно, відповідно до нормативів

 

2

Придбання миючих заходів

 

 

Поліпшення гігієни праці

Щорічно, відповідно до нормативів

 

3

Проводити навчання та перевірку знань із безпеки життєдіяльності

(охорона праці, пожежна,

радіаційна безпека тощо) посадових осіб, спеціалістів із питань охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників освітнього закладу

 

 

 

Вересень місяць

Відповіда-льний за охорону праці в закладі освіти

*Примітка:

           Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання  випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням та аваріям  складаються і затверджуються ЩОРІЧНО за цією формою.

 

 

 

 

Додаток №12 до  Договору

 

 

        ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                        ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

 

  

ПЕРЕЛІК

питань соціально-економічного і правового характеру, що погоджуються керівником освітнього закладу та комітетом Профспілки

№п/п

Питання і документи

Підстава

Примітка

1.

Правила внутрішнього трудового розпорядку

ст. 142 Кодексу законів про працю  України

 

2.

Попередній  та остаточний розподіл навчального навантаження

п. 24, 25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку, п. 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

 

3.

Розклад уроків

п. 25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку

 

4 .

Графіки  робочого дня та змінності технічного персоналу

п. 26 Типових правил ВТР

 

5.

Залучення працівника у виняткових випадках до роботи в святкові, вихідні дні та до надурочних робіт

ст. 71 Кодексу законів про працю   України

 

6.

Графіки відпусток

ст. 79 Кодексу законів про працю  України

 

7.

Прийом на роботу неповнолітніх

ст. 188 Кодексу законів про працю  України

 

8.

Склад атестаційної комісії

п. 6.1. Типового Положення про атестацію педпрацівників України

 

9.

Звільнення працівників за ініціативою адміністрації з підстав, передбачених п.1 (крім ліквідації організації) п. 2-5-7 ст.40, п.2,3 ст. 41 Кодексу законів про працю України, тобто при:

п.1 ст.40 – скороченні штатів, реорганізації;

п.2 ст.40 – невідповідності посаді внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я;

п.3 ст.40 – систематичного невиконання без поважних причин посадових обов’язків

п.4 ст.40 – прогули без поважних причин;

п.5 ст.40 – нез’явленні на роботу більше 4-х місяців внаслідок хвороби (крім особливого списку)

п.7 ст.40 – появі на роботу в нетверезому стані;

п.2 ст.41 – винних діях при обслуговуванні матеріальних цінностей, якщо вони дають підстави для втрати довіри

п.3 ст.41 – аморальному вчинку, несумісному з виховними функціями

ст. 43 Кодексу законів про працю  України

 

10.

Накладання дисциплінарних стягнень на членів профкому (на голову профкому погодження  профспілкового органу)

ст. 252 Кодексу законів про працю  України

 

11.

Заходи з охорони праці та техніки безпеки

ст. 161 Кодексу законів про працю  України

 

12.

Правила з техніки безпеки у навчальних кабінетах, майстернях, спортзалах, котельнях і т.д.

Типові правила з техніки безпеки

 

13.

Тарифікаційні списки

п. 4 додатки 1,2,3 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

 

14.

Перелік працівників із числа адміністративно-господарського, навчально-допоміжного персоналу, які мають право на підвищення посадових окладів

п. 31 тієї Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти ( на 15-25%)

 

15.

Доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт

п. 52. Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

 

16.

Положення про преміювання, розміри матеріальної допомоги та премій працівникам та керівникам освітнього закладу

 п. 53. Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

 

17.

Перелік робіт, на які встановлюються доплати за важкі та несприятливі умови праці, атестація робочих місць¸ розміри доплат за видами робіт

Додаток №9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

 

18.

Надання відпусток, передбачених чинним  законодавством

ст. 11 Закону України «Про відпустки»

 

19.

Інші питання, передбачені чинним  законодавством

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №13до Договору

 

ЗАТВЕРДЖУЮ                                                                       ПОГОДЖУЮ 

Директор закладу загальної середньої освіти                  Голова профспілкового комітету

І-ІІ ступенів с.Ладижинські Хутори Гайсинської

міської ради

                             Віта ГРИБІННА                                                                  Інна РУДИК                                               

 

 

 

 

 

       

                     

СКЛАД

робочої комісії з контролю за виконанням колективного Договору

 

№зп

Прізвище, ім'я, по батькові

Посада (професія)

Від адміністратора

1.

Грибінна Віта Іванівна

Директор освітнього закладу

2.

Кондратюк Тетяна Анатоліївна

 Заступник директора з навчальної роботи

Від профспілки

1.

Рудик Інна Миколаївна

Голова  профспілкового комітету

2.

Шевчук Ганна Федорівна

Голова ревізійної комісії

3.

Штовбань Олена Олександрівн

Член профспілкового комітету